Aşk 101 Dizisi İkinci Sezon İncelemesi

Aşk 101 ikinci sezonu o kadar ortada kalmış ki, hem çok güzel replikler var, hem “Bunlar ne diyor?” dedirten replikler var. (Sosyal medya tabiri ile cringe olmak.😃) Çok fazla yermeye gerek yok ama 1. sezondan sonra 2. sezonu çok daha güzel olabilirmiş.Bu kesin.

Aşk 101 dizisi 2. sezon incelemesi

Ben oyunculukları beğendim öncelikle. Genç hallerini canlandıran oyuncular zaten 1. sezondan tanıdıktı ve güzel oynuyorlardı. Sadece yetişkin hallerinde Osman’ ı canlandıran Fatih Artman’ı yakıştıramadım. Karakterlerin yetişkin hallerinde neler yaptığını ucundan göstermekle ne yapmaya çalışmışlar onu da anlamadım. Sinan yazar olmuş ama nerde, nasıl olmuş? Osman’ın mesleği ne? Işık ne yapıyor? Keşke bir sezon daha sürseydi ve yetişkin oyuncuların hayatlarının devamını da görebilseydik.

Diğer yandan 2. sezon daha çok mesaj kaygısı taşıyan bir hale bürünmüş. Eğitim sistemine çok güzel bir eleştiri olmuş.

Çok da gerçekçi olmuş, 2020 yılında sınava girenler bilir. 🙂

Öğrencileri testlerin arasında bıraktıkça nesilleri kaybediyoruz, öğrenciler bunu kabul ettikçe de kendilerini kaybediyorlar. Potansiyellerinden vazgeçiyorlar. Bu böyle süren bir denklem. Maalesef ucu yine hepimize dokunuyor.

Oyuncuların gelecekte neler yaptıklarını izleyiciler olarak görmeyi isterdik ama genç hallerinde de neler olduğunu göremedik. Sinan’ın hayatı başlı başına bir sezon konusu olabilirdi mesela. Yetişkin halinde ne yaptın diye sorulup iki sahne anlatımı ile bitecek türden anlatılmadı çünkü hiçbir zaman. Ayrıca Osman’ın ailesini de çok merak etmiştim ben.

Aşk ilişkileri konusundan bahsetmek bile istemiyorum ama bahsedeceğim. Olmamış. “A ne kadar da güzel.” dediğim hiçbir yer hatırlamıyorum. Her defasında saçmalıklara kahkaha attığım yerler vardı. Işık’ın okuldan atıldıktan sonra suçu arkadaşlarına atması…Kerem- eda sahnelerinin tamamı, Elif nasıl Osman’a iki dakikada aşık oldu da aşk hakkında tiradlar okumaya başladı? Elif ve Osman ilişkisini beğenen olduğunu hiç sanmıyorum. Dizinin en büyük sorunu burda da kendini göstermiş ve bu ilişki çok yüzeysel kalmış.

Sonuç olarak, bu dizi bizi bir şeylere inandıramadı. Mutlu son derken kafamızda birçok soru işareti kaldı. Çerezlik olarak bir gecede izlenebilir. Pek beklentiye girilmeden izlenmesini tavsiye ediyorum.

AŞk 101 ikinci sezon incemelesi benim gözümde bu kadardı. Siz 2. sezonu nasıl buldunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…Kendinize iyi bakın.❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.