Hakkımda

Merhaba, bloguma hoşgeldin!

Ben Melikuş… Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde 2. Sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 3 yıl boyunca Blogspot üzerinden kendi halimde yazılar yazdıktan sonra bir süre Kültür-Sanat sitelerinde yazarlık yaptım. Üzerimden büyük bir Ösym sınavları vakası geçtikten sonra da bu siteyi kurdum; İşte buradayım.

Blogumun isminin hikayesi yıllar yıllar önce, yalancı bir öğle uykusu vaktinde annemin bana bakıp “Melike bundan sonra senin adın Melikuş!” demesiyle başladı. İsmimin annem için Melikuş kalacağını tahmin etmiştim elbet fakat arkadaşlarıma, öğretmenlerime yayılacağını, büyüyünce çok sevip kendi siteme bu ismi vereceğimi tahmin etmemiştim. Teşekkürler annecim.

2002 yılının yirmi sekizinci Ağustos gününde, Adana’nın kavurucu sıcaklarında doğmuşum. Sonraları orada çok kalmayıp Hatay/İskenderun’a geçmişiz. Hala burada yaşıyorum. Klişe olacaksa olsun diyerek kitap okumayı ve film-dizi izlemeyi çok sevdiğimi söyleyeceğim. En az bunlar kadar yorumlarını, eleştiri yazılarını okumayı da seviyorum. Kaçırdığım yerler varsa görmemi sağlıyor, böyle tamamlanıyor diye düşünüyorum. Yazı yazmayı ve şiirleri haddinden fazla sevmekle birlikte kedilere, kelimelere ve soğuk kahveye de boş değilim.

Çok değil, birkaç ay önce, dijital ortamda tesadüfen karşılaştığım bir öğretmenin konuşmasında sanki günlük bir işten bahsediyor gibi oldukça sıradan bir şekilde “Amaç, bir anlam yaratmak.” dediği günden beri amacım bir anlam yaratmak. İçime tam anlamıyla sinen ifade bu.

Blog benim için hayatım boyunca yanımda olmasını istediğim bir yol arkadaşı. Büyümeme şahitlik eden, hayat kitabında altını çizdiğim yerleri belirginleştiren sihirli bir kalem.

Söylenecek hiçbir söz kalmayıncaya dek yazmaya devam edeceğim. Bana eşlik etmek istersen çok mutlu olurum.

Bana ulaşabileceğin sosyal medya hesaplarım şu şekilde;

Sürekli aktif olduğum kişisel  Instagram hesabım.


Bazen gidip bazen geldiğim  Twitter hesabım.


Pek kullanmadığım Facebook hesabım.

Sevgiyle kal!

19/08/2020