Yeşilçam Dizisinden 7 Alıntı ve Dizi Yorumu

Blu TV platformunda 22 Nisan’da gösterimlerine başlayan Yeşilçam, şuan için 7 bölümüyle bizimle. Bölümlerin gelmeye devam ettiğini bildirerek, dizi hakkındaki düşüncelerime geçeyim. Blu TV aboneliğini Saygı’nın son iki bölümünü izlemek için almıştım ama son bölüme o kadar sinirlendim ki…Biz Yeşilçam’dan devam. Mutlu eden bir dizi izlemek isterseniz kendilerinin deyimiyle “Akşamımıza neşe ve saadet katmaya gelen” Yeşilçam’ ı izleyebilirsiniz.

Dönemin atmosferi çok güzel şekilde verilmiş. Oyuncular çok güzel oynuyor, kadro harika. Dönem kıyafetleri her oyuncuya çok yakışmış. Ben en çok Selin Şekerci’ ye yakıştırdım. İlk bölümler oyuncuların konuşmasında yapaylık sezilse de diğer bölümlerde bu durum düzeliyor. Ben konuyu da çok sevdim. Biraz bahsetmek gerekirse, Yeşilçam dünyasında haksızlıklara uğrayan ve yeniden yükselmeye çalışan prodüktör Semih, sinemaya aşıktır ve iyi bir film çekip şirketini eski konumuna getirmek ister. Bu amacına ulaşmaya çalışırken başından geçen olayları izliyoruz.

Diziyi izlemek için çok sebep var. Umarım dizinin ilk 7 bölümünden aldığım bu 7 alıntı da sebeplerden biri olur sizin için.

1. “Bir film yaparım; hastalar iyileşir, mevsim değişir.”

Yeşilçam dizisinden 7 alıntı ve dizi yorumu

2. “Yeni bir gençlik var, belki biz de geride kaldık. Denemek lazım, deneyelim.”

3. “Sinema niye güzel? Hayat dediğin beş para etmez bir yavanlık da ondan!”

4. “Birilerine maaş, teşkilata müdür lazım. Düşman herkese lazım birader.”

5. “Sinema arkadaştır, sevgilidir, özlemdir, hasrettir, kahkahadır. Senle benim bir farkım mı var sanıyorsun be çocuk? Her hafta film değişsin istiyorum. Gideni özlüyor, geleni merak ediyorum…Yahu ben kiminle sohbet ediyorum? Savaşta sığınak, güzel evim, küçük odam… Masamdaki tabağımdır sinema.”

6. “Bir gün hatırlarsın beni… Hadi koş bak perdeye, Dünya değişecek.”

7. “Bak bu Yeşilçam’ ın en çok nesini seviyorum biliyor musun? İtişiyoruz kakışıyoruz ama böyle zorda kaldık mı işi gücü bırakıp birbirimizin yardımına koşuyoruz. Tıpkı filmlerdeki gibi.”

Yeşilçam dizisinden 7 alıntı ve dizi yorumu yazım bu kadardı. En çok hangi alıntıyı beğendiniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu yazımı okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Başka bir yazıda görüşmek üzere… Kendinize çok iyi bakın!

Sevgiyle.❤

1 comment

  1. Merve

    Başta üç diyecektim ama yedinci alıntı ile fikrim değişti. Eski yeşilçam filmlerinde de hep öyle olurdu duygulandım o yüzden onu seçiyorum 🌚

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.